5 bezpečnostných zásad pre správne používanie prepraviek

Prepravky patria medzi užitočných pomocníkov, ktorí nám uľahčujú skladovanie a prepravu rôznych druhov tovaru. Nie každý ich však vie správne používať. Je veľmi dôležité, aby ste neporušovali bezpečnostné zásady, vďaka ktorým vám prepravky vydržia omnoho dlhšie. Prejdime si tieto zásady spoločne.

Nepreťažovať

Ak nechcete, aby vám prepravka praskla hneď pri prvom použití, nenakladajte do nej viac, než váhu, na ktorú je dimenzovaná. Pri zvýšenej záťaži vám veľmi ľahko odletí aj dno prepravky. Často sa stáva, že pri zdvíhaní ťažkej prepravky sa odtrhne alebo praskne celá stena. Tovar preto odporúčame rozložiť do prepraviek rovnomerne, tak, aby žiadna z nich nebola preťažená.

Nestohovať rozdielne modely

Prepravky, ktoré sú označené ako stohovateľné, majú výhodu, že ich môžete nakladať na seba. Aj v takomto prípade však odporúčame postupovať podľa pokynov výrobcu. Nie je vhodné ukladať na seba prepravky rozdielnych veľkostí alebo s rozdielnym dnom, ktoré nie sú určené na stohovanie. Inak opäť riskujete poškodenie prepravky.

Pri preprave správne upevniť

Pri preprave tovaru v prepravke a nákladných autách je dôležité tovar poriadne upevniť tak, aby vám nelietal po celej prepravke a jeho prípadné ostré hrany ju nepoškodili. Dôležité je však upevniť aj samotnú prepravku: napríklad ju priviazať gurtňou, aby sa v prudkých zákrutách prepravky nezosypali a následne nerozbili.

Nenakladať na ne záťaž

Prepravky nie sú odkladacie pultíky ani pracovné stoly. Sú určené na prepravu tovaru, nie na ťažkú prácu. Rovnako neodporúčame prepravky používať ako stoličky tak, že ich jednoducho obrátite hore dnom. Práve nesprávne používanie prepraviek viesť k ich postupnému zničeniu alebo znehodnoteniu.

Nepoškodiť

Pádom na zem, poškriabaním alebo úderom tvrdým predmetom. Pri preprave tovaru je jasné, že sa takéto situácie občas jednoducho vyskytnú a nedá sa tomu vždy sa zabrániť. Pri citlivej manipulácii však prepravky spoľahlivo vydržia slúžiť celé roky bez toho, aby sa výrazne poškodili.

Vyberte si z našej ponuky kvalitných prepraviek a v prípade otázok nás bez váhania kontaktujte.