5 vecí, ktoré s regálom nikdy nerobte

V každom odvetví existujú pravidlá a zákazy, ktoré je nutné na 100 % dodržiavať a rešpektovať. V prácach, kde je zvýšené riziko úrazu, to platí dvojnásobne. Čo by ste nikdy nemali robiť s regálom a ako sa môžete jednoducho vyhnúť problémom, sankciám, ale najmä zraneniam? 

Neopravujte ho sami 

Ak sa vám zdá, že váš regál nemá takú stabilitu, akú by mal mať, za žiadnu cenu sa nepúšťajte do jeho opravy. Na takéto zásahy si zavolajte certifikovaných pracovníkov, no v ideálnom prípade kontaktujte priamo výrobcu/predajcu vášho regálu, ktorý vám naň každý rok vydáva overenie o revízii. 

Nezabudnite na revíziu 

Týmto sa dostáva k ďalšiemu bodu. Revízia regálov je povinnosť, ktorú nesmiete zanedbať. Pravidelnou kontrolou stability a funkčnosti regálov sa vyhnete rôznym problémom a viete, že sa na regály môžete spoľahnúť. Je to ako taká pravidelná servisná prehliadka alebo návšteva STK-čky. 

Nepreťažujte ho 

Vždy rešpektujte a neprekračujete maximálnu povolenú váhu, na ktorú je váš regál konštruovaný. Jedno kilo navyše tu, dve zase tam, ... a nešťastie je na svete. Nosnosť regálu si viete sami vybrať pri jeho kúpe podľa toho, či chcete skladovať oceľové súčiastky alebo balíky peria. 

Nelozte po ňom 

Regál nie je rebrík. Najviac nešťastí sa stáva vtedy, keď zamestnanci skladom používajú regál ako schody alebo rebrík a snažia sa vyšplhať k tovaru, ktorý je vyššie. Pri práci vo vyšších policiach používajte vždy vysokozdvižný vozík alebo iné príslušenstvo – napríklad praktické skladacie schodíky. 

Police sú len pre tovar 

Veľké prázdne police človeka doslova lákajú na to, aby si na chvíľu ľahol ako na posteľ a odpočinul od náročnej práce v logistickom priemysle. Dobrovoľne by ste sa však v priestore pre tovar zdržiavať nemali. Aj ten najkvalitnejší regál s pravidelnou revíziou môže jedného dňa zlyhať a vy sa ocitnete zakliesnený medzi policami. Požiadajte vášho šéfa, nech vám na odpočinok radšej kúpi pohodlné sedacie vaky!