Aké zásady dodržať, keď si regál montujete sami?

Kúpili ste si do špajze, pivnice, do dielne, garáže alebo do obchodu nový regál a chystáte sa ho zmontovať? Či už ste si ho kúpili u nás alebo nie, pripravili sme pre vás stručný článok s niekoľkými užitočnými tipmi, vďaka ktorým ho zmontujete  bez väčších problémov. 

Dodržiavanie návodu 

Ak ste k vášmu regálu dostali návod, postupujte presne podľa neho. Nikdy nevynechajte žiadny bod, aj ak sa vám zdá nedôležitý. Keď ho tam výrobca alebo predajca uviedol, asi to spravil pre nejaký dôvod. Správnym dodržiavaním návodu eliminujete väčšinu porúch, ktoré by sa pri montáži alebo používaní mohli vyskytnúť. 

Bezpečnostné zásady 

Pri montáži regálov vždy dodržiavajte bezpečnostné zásady, vďaka ktorým vás budú úrazy obchádzať. Noste ochranné rukavice, prípadne aj okuliare, stavajte regál na pevnej zemi a nič nepokazíte ani pracovnou obuvou s oceľovou špicou. Keď vám nejaká súčiastka spadne na nohu, budete za ňu vďační. 

Kotvenie regálu o stenu a podlahu 

Každý regál by mal byť dostatočne ukotvený pre prípad, že bude nerovnomerne naložený alebo že by sa niekto naň chcel vešať. Poriadne hrubé kotvy do zeme a prípadne aj o stenu zabezpečia, že sa regál nebude môcť prevrátiť, aj keď sa o to budete sami snažiť. Ak sa okole regálov motajú napríklad aj deti, kotvenie je nevyhnutné. 

Nosnosť políc 

Dobre si v návode na váš regál prečítajte, aká je skutočná nosnosť vašich políc. Nechcete predsa, aby na vás regál spadol alebo aby sa zlomil pod náporom váhy, ktorú naň naložíte. Odporúčame na každú policu nalepiť štítok s jej nosnosťou a tak ju budete mať vždy na očiach aj za 20 rokov. Tento drobný trik môže zabrániť preťaženiu regálov. 

Regál nie je rebrík 

Regál nie je určený na šplhanie ,lezenie, vešanie alebo iný akrobatický pohyb človeka. Najviac úrazov sa stáva vtedy, keď niekto nemôže dosiahnuť na hornú policu a rozhodne sa vyliezť po tých nižších. Vždy majte pri regáloch po ruke nejaký stolček alebo rebrík, po ktorom sa vyšplháte, kam potrebujete. 

Prezrite si celú našu ponuku kvalitných oceľových regálov.