Aká technika nemôže chýbať vo vašom sklade?

V každom menšom aj väčšom sklade potrebuje prevádzkar aj zamestnanci určitý druh techniky, bez ktorej by bola prevádzka celého priestoru takmer nemožná alebo minimálne nebezpečná. Bez akej techniky  sa v sklade rozhodne nezaobídete? 

Vysokozdvižné vozíky 

Ak máte len malý obchodík s obchodnými regálmi alebo menší sklad s policovými regálmi a drobným tovarom, vysokozdvižný vozík neoceníte a pravdepodobne dokážete tovar naskladniť aj ručne, maximálne s pomocou paleťáku. Ak však máte veľké paletové regály, ktoré majú až niekoľko poschodí, bez vysokozdvižnej techniky sa nezaobídete. 

Baliaca technika 

Baliaca technika obsahuje všetko od obyčajnej naťahovacej fólie až po kartónové krabice. Do bublinkovej fólie sa balí množstvo materiálu, ktorý by sa mohol poškriabať alebo rozbiť. Ak chcete predávať tovar a odosielať ho odberateľom na vysokej úrovni, musí byť dostatočne chránený. K baliacej technike patria, samozrejme, aj rôzne odvíjače návinov a iní šikovní pomocníci na balenie. 

Značkovacia technika 

Aj značkovacia technika je nevyhnutnou pomôckou v každom väčšom sklade. Vďaka značkovacej technike budete mať oveľa väčší prehľad o produktoch a jednotlivých regáloch vo vašom sklade. Ak ju spojíte s databázovým systémom v počítači, nikdy nebudete musieť nič hľadať. 

Bezpečnostné prvky 

Medzi bezpečnostné prvky nepatria len papiere o BZOP, ktoré nikto nečíta a dopravné značenie na zemi. Automatická brána, ktorá sa pri kontakte s prekážkou prestane zatvárať je tiež veľký bonus, ktorý môže ochrániť zdravie zamestnancov alebo iných osôb, ktoré sa pohybujú vo vašom sklade. 

Hasiaca technika 

Súčasťou dobrého skladu by mala byť aj hasiaca technika a školený personál, ktorý ju vie používať. Neberte to ako nutné zlo a povinnosť, vďaka kvalitným hasiacim prístrojom určeným na hasenie chemikálií, ktoré skladujete, môžete ochrániť vašu firmu pred vypuknutím veľkého požiaru.