Akú starostlivosť si zaslúži vaša manipulačná technika

Máte v sklade manipulačnú techniku, ktorá vám pomáha vyložiť a naložiť veľké množstvo nákladných áut a utriediť tovar v regáloch? Nepodceňte starostlivosť o tieto stroje, mnohonásobne sa vám môže vrátiť vo chvíľach, keď to budete potrebovať najviac. 

Olej sa rýchlo opotrebuje 

Má sa to hýbať a nehýbe sa to? Je tam málo oleja, alebo pre tých modernejších, WD-čka. Nemá sa to hýbať a hýbe sa to? Kašlite na lepiacu pásku a radšej zavolajte do servisu. Základom však je, aby boli všetky pohyblivé a namáhané časti poriadne namazané (samozrejme, okrem bŕzd). 

Čo batérie? 

Vo vysokozdvižných vozíkoch nájdeme desiatky veľkých akumulátorov, ktoré sa starajú o bezproblémový chod celého stroja. Tieto akumulátory však potrebujú pravidelnú kontrolu a prípadne výmenu, vďaka ktorej vám môže vozík na jedno nabitie vydržať aj celý deň. Nie je nič horšie, ako keď sa v sklade vozík vybije v nesprávny čas. 

Revízia pre bezpečnosť 

Revízia regálových systémov je povinnou jazdou každého veľkého skladu, ktorý sa chce vyhnúť pokute alebo náhlemu zrúteniu regálu, ktoré by mohlo zapríčiniť veľké škody alebo v horšom prípade aj úraz niektorého zo zamestnancov. Pravidelnú revíziu si však vyžaduje aj vaša manipulačná technika. 

Pozor na benzínové vozíky 

V niektorých veľkých skladoch sa používajú benzínové alebo dieselové vozíky. Dávajte si pozor, takýto vozíky síce nemajú batérie, no motor potrebuje rovnakú starostlivosť, ako všetky spaľovacie motory napríklad v autách. 

Plynové vzpery 

Na vozíkoch a inej manipulačnej technike nájdeme veľké množstvo plynových vzpier, ktoré sa starajú o komfort jazdca alebo bezpečné používanie niektorých častí vozíka. Ak vzpera pomaly dochádza, neváhajte ju vymeniť. Za pár eur môžete výklopný systém priviesť do pôvodného stavu.