IBC kontajnery: Ako ich správne používať?

IBC kontajner je skvelým a ľahko prepraviteľným produktom, v ktorom môžete bezproblémovo skladovať a prepravovať aj 1 000 litrov rôznych tekutín a chemikálií. Obmedzení ste len nosnosťou vášho regálu alebo maximálnou prípustnou hmotnosťou vozidla. Ako však takéto kontajnery správne používať?  

Nepoužívajte agresívne chemikálie

IBC kontajnery sú ideálnym riešením pre skladovanie a prevoz pohonných hmôt na miesta, kde ich budete potrebovať viac. Chaty s benzínovým generátorom elektriny, ale aj neprístupné miesta, na ktorých sa napríklad vŕta studňa a kde firma spotrebuje za deň aj 500 litrov nafty. Neodporúčame však skladovať napríklad agresívne kyseliny a zásady, ktoré by mohli kontajner poškodiť.

Pitná voda nemusí byť dlho pitná

Aj keď sa IBC kontajnery vraj môžu používať na uskladnenie pitnej vody, neodporúčame to v prípade, že nesplníte všetky podmienky. V dlhšie stojacej vode, na ktorú dokonca zasvieti aj Slnko, sa ľahko vytvoria rôzne baktérie a sinice, ktoré vám môžu po konzumácii spôsobiť ťažké zdravotné problémy.

Pri prevoze myslite na bezpečnosť

Prevoz prázdneho IBC kontajneru je jednoduchý, no ak ho máte plný benzínu, musíte si byť istí, že je správne uchytený a že jeho hmotnosťou nepresahujete maximálnu povolenú prevádzkovú hmotnosť vozidla. Rovnako dôležité je aj protipožiarne zabezpečenie pri prevoze horľavých látok.

Čo môže kontajneru ublížiť?

Okrem spomínaných agresívnych chemikálii to môžu byť aj ostré predmety, ktoré sa dostanú s kontajnerom do styku. Je síce chránený kovovou klietkou, no aj obyčajným nožom dokážete kontajner nenávratne poškodiť. Pri jeho prevoze sa teda musíte presvedčiť, že je správne zaistené aj všetko ostatné v nákladom priestore.

Vyberte si z našej ponuky

Ak si chcete zabezpečiť nový IBC kontajner, neváhajte si vybrať z našej ponuky. V prípade akýkoľvek otázok nás kedykoľvek kontaktujte. Radi vám odpovieme na všetky nevyjasnené otázky.