IBC kontajnery: Na čo sa používajú?

IBC kontajnery sú veľmi obľúbenými pomocníkmi na prepravu a skladovanie veľkého množstva rôznych kvapalín. Ak ste vo vodách IBC kontajnerov len nováčikmi a nechcete sa v nich utopiť, prečítajte si náš článok.

Pohonné hmoty

Azda najväčšie využitie nachádzajú IBC kontajnery pri preprave a uskladnení nafty a benzínu. Priemysel pohonných hmôt využíva na prepravu potrubie, tankery a nákladné autá, no skladovanie menšieho množstva paliva (menším množstvom rozumieme 1000 litrov) si môžu dovoliť aj firmy – práve vďaka IBC kontajnerom.

Dažďová voda

Druhým častým využitím IBC kontajnerov je ich umiestnenie pod odkvapový systém na záhradách, ale aj pri rodinných domoch. Počas jedného výdatného dažďu dokážete zo strechy s plochou 30 metrov štvorcových získať aj plný kontajner dažďovej vody, ktorú môžete následne využiť na zavlažovanie.

Chemikálie

IBC kontajnery sa používajú aj na prepravu rôznych typov chemikálii a kvapalín, ktoré nemôžeme zaradiť ani medzi pohonné hmoty, ani ich nazvať vodou. Najčastejšie ide o rôzne oleje a prevádzkové kvapaliny strojov, ktoré sa musia často vymieňať a teda vzrastá ich spotreba.

Čo pitná voda?

Pokiaľ už bolo v IBC kontajneroch niekedy niečo iné než voda, a jeho výrobca priamo neuvádza, že sú použiteľné aj na skladovanie pitnej vody, nikdy vodu z IBC kontajnera nepite. Maximálne v prípade, že by nastal koniec sveta. V IBC kontajneroch, v ktorých sa niekedy skladovala napríklad nafta, môžu byť látky, ktoré by veľmi negatívne vplývali na vaše zdravie.

Vyberte si z našej ponuky

V našej ponuke nájdete široký výber IBC kontajnerov rôznych veľkostí a vyhotovení. Ak si neviete vybrať, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám s výberom pomôžeme. S novým IBC kontajnerom bude preprava a skladovanie veľkého množstva kvapalín hračkou.