Menej tradičné využitie policových regálov

Hneď v úvode tohto článku musíme upozorniť, že článok nie je určený ako návod, a za akékoľvek konanie, ktoré vznikne inšpiráciou z nápadov tohto článku, nenesieme žiadnu zodpovednosť. Prinášame vám 5 zaujímavých, no väčšinou nebezpečných využití policového regálu, s ktorými sme sa už stretli.

Dodávky

Niekto preváža tovar na paletách, niekto v prepravkách, a niekto rovno v regáloch. Dodávka v ktorej sú namontované regály (najčastejšie vylepšené o pár profilov naviac) firmy najčastejšie prevážajú potraviny do obchodných reťazcov. Tovar však nie je v regáloch nijako upevnený a za jazdy môže po dodávke veselo cestovať – neodporúčame.

Byty

Z regálov si byt nepostavíte, no ich využitie nájdete aj v bežnej domácnosti. Samozrejmosťou je využitie regálu v garáži a pivnici. O niečo menej tradičné je využitie v špajzi, no nájdeme aj byty, kde si majitelia regály montujú priamo do obývačky. Industriálny štýl sa tak dotkol aj našich príbytkov a regály doň jednoducho pasujú – odporúčame.

Poschodová posteľ

V unimobunkách pre robotníkov je málo miesta a poschodové postele sú drahé. Riešenie? V policovom regáli s piatimi poschodiami sa vyspí aj 5 chlapov. Šírka 2 metre, hĺbka 50 cm, výška 2 metre a 5 postelí máte hotových. Ak je nosnosť regálu dostatočná, bezpečnostný problém by v tom byť nemal. Každopádne drevená polica nie je práve mäkká ani komfortná – neodporúčame.

Mini-altánok

Február je obdobie zabíjačkovej sezóny a variť tlačenku počas sneženia alebo dažďa nie je nič príjemné. Keď však zhodíte z regálov police a necháte len tú vrchnú, vznikne vám taký malý prístrešok alebo altánok. Vy a kotlík na guláš sa podeň zmestíte – odporúčame.

Lešenie

Akékoľvek šplhanie sa alebo lezenie po regáloch, ktoré nie sú riadne ukotvené v zemi a stene je nebezpečné a môže viesť k úrazu alebo smrti. Videli sme však už aj stavbu malého domčeka, kde si majstri miesto lešenia posúvali okolo fasády regál. Je len na vás, či máte na to dosť odvahy – neodporúčame.