Máte už tento rok revíziu regálov?

Rok sa s rokom stretol a pre mnohé firmy to znamená veľa povinností. STK pre firemné autá, spracovanie daňového priznania, inventúra... mysleli ste však aj na revíziu regálov vo vašom sklade? Radi vám túto zákonnú povinnosť nielen pripomenieme, ale aj ju pre vás zabezpečíme. 

Revízia je povinná 

Revízia regálových systémov je povinná. Je to jeden z nástrojov na ochranu života a zdravia zamestnancov v logistike. Regály tiež podliehajú rôznym vplyvom (vlhkosť, zaťaženie) a neobchádza ich ani únava materiálov. Pravidelná revízia zabezpečí, že regály vám jedného dňa nespadnú. Nie je to len papier s razítkom, je to skutočná kontrola ich pevnosti. 

Čo sa môže pokaziť? 

Regál predsa pôsobí ako pevná veľká konštrukcia. Keďže je však pod neustálym tlakom často až ton rôzneho nákladu, aj takáto konštrukcia dostáva poriadne zabrať. V niektorých skladoch musí navyše odolávať vlhkosti alebo výkyvom teplôt, ktoré môžu narušiť jeho statiku. 

Chráňte zdravie zamestnancov aj svoju peňaženku 

Pri kontrole regálov chránite v prvom rade zdravie svojich zamestnancov. Žiadny pád regálu počas pracovnej doby ešte neskončil šťastne a viete mu zabrániť len pravidelnými kontrolami. Ak sa aj nič zlé nestane, ušetríte nejaké peniaze, ktoré by ste inak museli investovať do pokuty. 

Ako prebieha revízia regálov? 

Pri povinnej kontrole – revízii regálov podľa STN 26 9030 sa postaráme o všetky dôležité veci. Preveríme stabilitu, zvislosť, vodorovnosť, uloženie vami skladovaného materiálu, ale aj bezpečný prístup k regálu. Keďže sú regály klasifikované ako pracovné pomôcky, musia byť v absolútnom poriadku. 

Postaráme sa o vás 

Okrem toho, že za vás spracujeme revíziu regálov, každý rok vám túto povinnosť pripomenieme, aby ste na to nemuseli myslieť. Budete tak mať viac času venovať sa svojmu podnikaniu a na riešenie problémov, s ktorými vám nikto nepomôže. Nechajte aspoň túto nepríjemnosť na nás – radi vám s tým pomôžeme.