Plastové palety: Ich najväčšie výhody oproti dreveným paletám

Palety sa používajú snáď v každej druhej firme. Sú potrebné všade tam, kde sa manipuluje s tovarom, ktorý sa skladuje, preváža či dováža. Donedávna bezkonkurenčne najpoužívanejšie drevené palety však čoraz častejšie nahrádza modernejší variant: Palety plastové. V čom sú ich najväčšie výhody?

 

Výhodnejšia plastová alternatíva

Plastové palety sú čoraz vyhľadávanejšou alternatívou k štandardným paletám dreveným. Plastové palety sú síce o niečo drahšie ako drevené palety, za to majú i výrazné výhody. Záleží na tom, na čo palety potrebujete, ale v niektorých oblastiach sú práve palety z plastu tou výhodnejšou možnosťou, najmä v potravinárskej sfére a distribúcii.

Výhody verzus nevýhody plastových paliet

Hlavnou nevýhodou plastových paliet je ich stále vyššia cena v porovnaní s drevenými paletami. Napriek tomu si dovolíme tvrdiť, že priplatiť sa v tomto prípade oplatí.

Aj pre toto:

·         dlhá životnosť – pevné plastové palety sa nelámu

·         stála hmotnosť – plastová paleta nenasiakne vodou

·         ľahká údržba – palety si veľmi jednoducho umyjete a máte ich stále čisté

·         možnosť označenia – potlač, RFID a iné

Rôzne typy plastových paliet

Možno ešte dôležitejšie než materiál, z akého sú palety vyrobené, je vybrať vhodný typ paliet podľa účelu, na ktorý budú slúžiť. Dôležitá je hmotnosť prepravovaného tovaru, rozmery a tiež systém, teda či sa nám palety vracajú naspäť.  Na trhu sú k dispozícii plastové palety rozličných rozmerov a konštrukcií, stačí si len správne vybrať.

Tak čo, presvedčili sme Vás o výhodách plastových paliet? Alebo ostanete naďalej verní klasickým dreveným  paletám? Vo všeobecnosti platí, že veľa záleží na konkrétnych potrebách firmy i ďalších faktoroch. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, rozhodnite sa správne a výhodne pre Vaše podnikanie.