Takto vyzerá dobre vybavený sklad. Čo chýba vám?

Tie najlepšie sklady sú okrem regálov, prepraviek a tovaru či materiálu naplnené aj špičkovým vybavením a inými pomocníkmi, ktorí prácu nielen uľahčujú, ale aj urýchľujú. Inšpirujte sa aj vy a vylepšite vaše skladovacie priestory tak, aby sa logistickým pracovníkom pracovalo efektívnejšie.

Dostatočný počet kvalitných regálov

V skladoch býva často problém s nevyužitým priestorom. Staré regály, ktoré sú nízke, regály, ktoré je majiteľovi ľúto vyhodiť, no kvôli svojim rozmerom sa nedajú na nič použiť,... takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. V sklade majú byť regály vyrobené na mieru aktuálnym potrebám podľa druhu skladovaného tovaru.

Spoľahlivé vozíky

Vysokozdvižné vozíky, paleťáky, naftové, elektrické aj ručné. Všetky by mali mať za sebou pravidelné technické kontroly, nabité batérie a funkčné ovládanie. Keď sa zamestnanec môže spoľahnúť na vozík v každej situácii, práca ide od ruky.

Systém na skladovanie tovaru

A na komunikáciu s pokladňou. Napríklad v stavebninách je veľmi dôležité, aby sa zakúpený tovar okamžite dostal elektronicky do počítača v sklade, kde ho môžu zamestnanci hneď nachystať a kým sa zákazník presunie z predajne, materiál ho čaká na palete.

Označenie regálov

Nič nie je horšie ako bordel v sklade. Začnite pri samotných regálov. Odporúčame použitie veľkých červených písmen a čísiel. Podľa tých sa v sklade ľahko orientuje aj úplný nováčik a vždy nájde čo potrebuje.

Priestor na nakladanie/vykladanie

Priestor pred bránou skladu by mal byť dostatočne veľký na to, aby sa pred ním dalo manipulovať aj s veľkým kamiónom. Stiesnené podmienky ešte nikdy nikomu nepomohli. Radšej ukrojte z parkovisko, no nakladacie plochy nechajte priechodné.

Žeriavy

Ako pomôcť zákazníkom naložiť materiál na vozíky či do pickupu? Malá hydraulická ruka vám uľahčí veľa vecí aj pri manipulácii s tovarom priamo v sklade.