Tipy pre laminovanie a laminovacie fólie

V dnešnom článku sa pozrieme na to,ako pri práci s laminovačkou neublížiť sebe ani samotnej laminovačke. Laminátor, laminovací stroj alebo laminovačka je bezpochyby skvelým pomocníkom v každej kancelárii. Čo všetko by ste mali vedieť predtým, než ju začnete používať?

Laminovanie

Laminovanie je jednoduché a všetky laminátory v našej ponuke sa používajú naozaj intuitívne. Laminovacie prístroje sú elektrické zariadenia, ktoré sú náchylné napríklad na vlhkosť. Preto ich nikdy nepoužívajte v prostredí, ktoré by ich mohlo poškodiť. Laminátor si zaslúži v kancelárii mať svoje pevné miesto, rovnako ako tlačiareň alebo počítač.

Laminovacie fólie

Na laminovanie dokumentov slúžia originálne laminovacie fólie. Tie majú dostatočnú hrúbku a pevnosť, aby po zatavení ochránili akýkoľvek dokument alebo fotografiu. Po správnom použití laminovacieho stroja sa tak dokument stane nepremokavým. Môžete laminovať fotografie, oznamy na dvere, dokumenty, ale aj nápojové lístky.

Žiadne pokusy

Vždy dodržiavajte všetky bezpečnostné upozornenia a postupy, ktoré nájdete priamo v návode konkrétneho výrobcu vašej laminovačky. Do laminovačky nepatria euroobaly (ktoré by sa mohli roztopiť a následne zatiecť do stroja), ale originálne laminovacie fólie. Neskúšajte ani žiadne blbosti, ako napríklad zalaminovať si ruku a podobne. Nielen, že by ste nenávratne poškodili laminátor, mohli by ste sa aj dosť vážne zraniť.

Čistota a originálne príslušenstvo

Ak sa vám do laminovacieho stroja dostanú nejaké nečistoty, máte takmer istotu, že sa pokazí. Vždy používajte len originálne príslušenstvo a náhradné diely. Laminujte len nepoškodené dokumenty s použitím nových laminovacích fólií.

Vyberte si z našej ponuky

V našej ponuke nájdete všetky potrebné produkty na laminovanie. Ak neviete, ktorý laminátor je pre vás ten správny, radi vám poradíme s výberom podľa toho, ako často plánujete tento prístroj využívať.