5 tipov pre údržbu vašej tlačiarne

Tlačiarne patria medzi najviac namáhané a najčastejšie pokazené kúsky techniky v kanceláriách, ale aj v domácnostiach. Neporadíme vám, ako si vybrať ideálnu tlačiareň. Pokúsime sa vám však priblížiť niekoľko tipov, ktoré pomôžu udržať akúkoľvek tlačiareň v dobrej forme počas čo najdlhšieho obdobia.

Nasledujte pokyny v PC

Tlačiarne sú vo väčšine prípadov spárované s našimi počítačmi a takmer vždy k nim prislúcha aj nejaký software, cez ktorý spravujeme tlač, skenovanie a kopírovanie. Tento software nás upozorní na nedostatok farby v tlačiarni, ale pripomenie nám aj, že treba spustiť proces čistenia trysiek alebo že nastala nejaká porucha. Ak sa takéto hlásenie objaví, neignorujte ho.

Doprajte jej odporúčaný servis

Ak výrobca vašej tlačiarne udáva, že toner je potrebné vymeniť po 2 000 vytlačených stranách, neignorujte to. Ak je po 20 000 stranách odporúčaná generálka celej tlačiarne, pravdepodobne to má nejaký dôvod. Tlačiarne majú veľa spoločného s autami. Ak im doprajete, čo im patrí, spoľahlivosť a životnosť sa predĺžia.

Používajte len originálne diely a príslušenstvo

Zabudnite na lacné tonery z pochybných e-shopov. Keď originálny toner stojí 30 €, jeho presná napodobenina z Pekingu za 1,50 € pravdepodobne nebude úplne v poriadku. Riskujete poškodenie vašej tlačiarne. Toto, samozrejme, platí o všetkých náhradných dieloch a príslušenstve, ktoré sa k tlačiarni tá kúpiť.

Výmenu tonera nechajte na profesionála

Mnohé tlačiarne majú naozaj intuitívnu výmenu tonera, ktorá pozostáva z dvoch-troch krokov. Najmä väčšie profesionálne tlačiarne však môžu vyžadovať zásah odborníka. Výmena toneru vás nebude stáť tisíce eur. Ak sa však o ňu pokúsite a niečo sa pokazí, oprava zariadenia sa môže predražiť.

Vyberte si z našej ponuky

V našej ponuke kancelárskych potrieb nájdete aj tonery do tlačiarní všetkých rozšírených značiek. Ak potrebujete poradiť s výberom tonera pre vaše zariadenie alebo s jeho výmenou, neváhajte nás, prosím, kedykoľvek kontaktovať.