Ako po zime dať dokopy IBC kontajner na vašej záhrade?

IBC kontajnery „zdobia“ množstvo záhrad v záhradkárskych osadách, ale aj na našich dvoroch a pomáhajú nám zachytávať dažďovú vodu a udržiavať ju na polievanie. Po zime, najmä v oblastiach s nižšími teplotami, môžu byť poškodené a budú vyžadovať vašu pozornosť. Ako znovu uviesť do prevádzky váš IBC kontajner?  

Vypustiť vodu alebo nie? 

Voda by ani po zamrznutí (hlavne pri tejto slabej zime) nemala IBC kontajner roztrhnúť. Je však otázne, v akom stave bola voda ešte pred zimou. Ak bola plná baktérií a nevoňala práve príjemne, vymrznutie jej mohlo pomôcť. Aj tak však odporúčame vodu vypustiť v prípade, že by ste ju chceli použiť napríklad na varenie. Ak ňou plánujete len polievať, pokojne použite aj túto minuloročnú. 

 

Skontrolujte ventil 

Na IBC kontajneroch môže po zime prasknúť ventil, alebo na ňom minimálne povolí niektoré z tesnení. Ak je chyba len v tesnení, stačí vymeniť konkrétnu gumičku v rovnakom rozmere, ventil namontovať späť a môžete kontajner ďalej používať. V prípade, že ventil roztrhlo, bude treba ho celý vymeniť. Náhradné súčiastky zoženiete v každom bežnom obchode s vodoinštalačným materiálom. 

Prepláchnite ho čistou vodou 

Ak máte pocit, že voda bola už na jeseň špinavá, alebo že poriadne nevymrzla, prepláchnite kontajner malým množstvom čistej vody zo studne alebo z vodovodu. Čím väčší tlak, tým lepšie. Nezabudnite poriadne umyť steny, na ktorých môžu byť usadeniny rias. So silným prúdom vody by mali ľahko zmiznúť. Cez horný napúšťací otvor do kontajnera ľahko strčíte ruku aj s hadicou alebo wapkou. 

Skontrolujte mrežu aj stav nádrže 

Niektoré nádrže môžu byť po zime poškodené – samotná plastové nádoba, ale aj ochranná kovová konštrukcia. Prezrite si, či niekde nepraskla jedna alebo druhá časť, alebo či vám nejaký dobrý sused v noci nepodpílil konštrukciu alebo neprederavil samotný kontajner nožom na mieste, ktoré si len ťažko všimnete. 

Doslúžil? Kúpte si nový IBC kontajner 

Ak je váš IBC kontajner už za hranicou životnosti, vyberte si nový z našej ponuky. Ponúkame nové vysoko-

objemové IBC kontajnery, ktoré sú vhodné na skladovanie čistej vody, pohonných hmôt,. Zachytávanie dažďovej vody, ale aj prevoz rôznych tekutín. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.