Prepravky na pečivo, lahôdky, mäso aj zeleninu – dezinfekcia

Vo svete prepraviek existuje množstvo produktov, ktoré sú priamo určené na manipuláciu s potravinami alebo ich krátkodobé uskladnenie. V súvislosti so súčasnou situáciou vo svete je potrebné, aby sa pri styku s tovarom dodržiavali hygienické zásady minimálne dvojnásobne. Na čo si treba dať pozor pri manipulácií s potravinami v prepravkách? 

Zvýšené bezpečnostné nároky 

Jedným z odporúčaných opatrení pri rozvoze potravín je napríklad to, aby mal každý odberateľ nachystanú vlastnú prepravku už vo vašom aute. Je zvykom, že sa pečivo, ovocie, zelenina, ale aj mäso prekladá na mieste z veľkých prepraviek priamo do odberateľských tašiek. Ak rozveziete jedlo priamo v individuálnych prepravkách, ktoré vám odberateľ na ďalší deň vráti, znížite nutnosť kontaktu a manipulácie s tovarom na minimum. 

 

Kliešte na pečivo 

Ovocie a zelenina, ale aj mäso sa dajú celkom spoľahlivo umyť. Oplachovať šišky alebo chlieb pod tečúcou vodou však nie je nič, čo by ste chceli robiť. Preto pri manipulácií s pečivom používajte vždy len kliešte, či už máte vydezinfikované ruky, alebo používate aj jednorazové rukavice. 

Ochranné prostriedky pri manipulácii s potravinami 

Pri akejkoľvek manipulácií s potravinami, ktoré majú ísť na ďalší predaj a následnú konzumáciu, je nevyhnutné používať ochranné masky, štíty, rúška, ale aj sterilné rukavice. Iba tak sa dokáže zabezpečiť, že na čerstvý rožok alebo kúsok krkovičky nekýchnete a neprenesiete tam potenciálne nebezpečné baktérie a vírusy. 

Pravidelná dezinfekcia prepraviek 

Po každom jednom klientovi, zamestnancovi alebo vyložení tovaru, treba prepravky dezinfikovať. Informujte sa u predajcu prepraviek, akými prostriedkami je možné tieto produkty dezinfikovať bez toho, aby sa poškodili. Pri výbere prepraviek odporúčame modely, ktoré majú čo najmenej záhybov a iných miest, na ktorých sa môžu usadiť nečistoty a ktoré sa náročne čistia kvôli zlému prístupu. 

Vyberte si nové prepravky u nás 

V ponuke Storage nájdete prepravky na ovocie, zeleninu, pečivo a lahôdky, ale aj prepravky určené na manipuláciu s čerstvým mäsom. Všetky spĺňajú vysoké hygienické štandardy a radi vám poradíme s ich výberom. Vďaka novým prepravkám môžete aj naďalej distribuovať potraviny bezpečne a hygienicky.