Ako si navrhnúť regály presne na mieru?

V mnohých dielňach, skladoch a iných priestoroch neprichádzajú sériovo vyrábané regály v rôznych štandardizovaných rozmeroch vôbec do úvahy. Konkrétne priestory nás často donútia siahnuť po riešení na mieru – v tomto prípade po online návrhu regálu s presnými rozmermi, aké potrebujete.

Poznajte svoj priestor

Pri online návrh regálov na mieru musíte dokonale poznať priestor, kde sa má daný regál nachádzať. Ak je takýto priestor napríklad ešte len v počiatočnom štádiu rekonštrukcie, nezabudnite vziať ohľad aj na celkovú výšku podlahy, posúvanie dverí, ale napríklad aj na zníženie stropu.  

Aký regál potrebujete?

V našej ponuke nájdete návrhár regálov pre rôzny typy regálových systémov. Medzi najčastejšie vyhľadávané patria hlavne klasické policové regály, no navrhnúť na mieru si viete aj akýkoľvek iný typ regálov, ktorý nájdete v našej bohatej ponuke – napríklad regály na pneumatiky do garáže, ale aj pre veľký pneuservis.

Nosnosť regálových systémov

Pri návrhu regálov si dobre spočítajte aj nosnosť, ktorú budete od regálu vyžadovať. Vždy je lepšie tento údaj trochu predimenzovať. Dnes máte sklad toaletného papiera, ktorý nič neváži, no o rok budete skladovať oceľové diely a regály by mali uniesť aj tie. Dobre preto zvážte, či je nosnosť dostatočná.

Rozloženie políc

Vo všeobecnosti platí, že v nižších policiach by malo byť viac priestoru na väčšie predmety a vyššie police na úrovni našich očí môžu mať aj menšiu rozteč. Samozrejme si môžete navrhnúť regály, ktoré budú mať všetky police rovnako vysoké, alebo ktorý bude mať hore väčšie police, ako tie pri zemi.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

Máte otázky ohľadom online návrhu regálových systémov na mieru? Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať, radi vám pomôžeme dotiahnuť tento proces do zdarného konca, alebo pre vás vypracujeme špecifický či atypický návrh regálov presne podľa vašich požiadaviek.