Kašlete na návody? Pre montáži regálov riskujete veľa

Ľudská hrdosť, pocit vlastnej neomylnosti a totálne nízka sebareflexia sa dokážu prejaviť v rôznych častiach života. Jednou z tých, ktorú absolvujeme takmer denne, je napríklad montáž a obsluha niektorých strojov a zariadení. Nie vždy je však všeznalecké umenie bez návodu bezpečné.

BOZP nie je pre srandu

Všetky tie nariadenia, otravné cedule, pásiky na podlahe, kontroly a školenia vo fabrikách a skladoch sú vedené z určitého dôvodu. Bezpečnosť na pracoviskách je dôležitá a každý zamestnávateľ si veľmi dobre rozmyslí, či podcení nejaké nariadenie, obíde nejaký zákon a následne bude vyplácať obrovské odškodné zamestnancovi, ktorý si spôsobí (nie vlastnou vinou) vážny zdravotný úraz počas pracovnej doby. Ak je ten úraz dočasný a liečiteľný, je to stále lepší prípad, ako keby na niekoho padne niekoľkotonový regál.

Aj regály majú svoj návod na montáž

Regály sú pre niekoho možno len jednoduchá konštrukcie, ktoré sa skladajú ako lego. Áno, jednou z hlavných predností našich produktov je jednoduchá montáž a demontáž, ktorá ušetrí veľké množstvo času, dovolí vám jednoducho reorganizovať či presúvať sklad a tým pádom zvýši efektivitu vášho dispečingu, logistiky alebo výroby. Napriek tomu je potrebné dodržať určité zásady, ktoré priamo súvisia s bezpečnosťou.

Výška a váha

Každý regál má maximálnu dovolenú výšku, do ktorej ho môžete "postaviť, a maximálnu povolenú váhu ,ktorú naň môžete naložiť. Pri porušení týchto dvoch pravidiel riskujete zrútenie regálov alebo ich deformáciu.

Kotvenie

Regály sa kotvia buď do zeme (niektoré Špeciálne typy obrovských veľkokapacitných regálov sa zalievajú betónom priamo v podlahe) alebo o stenu. Ukotvením regála znižujete riziko jeho prevrátenia.

Berte na to ohľad aj doma

Určite máte regál aj doma v špajzi alebo v garáži. AJ pri týchto menších regáloch dodržujte pravidlá. Obzvlášť v prípade, že sa okolo nich pohybujú deti, ktoré by mohlo napadnúť liezť na ne alebo ich iným spôsobom destabilizovať.