Nakupujte ochranné pomôcky len od overených dodávateľov

Informácie o uvoľnovaní epidemiologických opatrení v tomto článku sa týkajú len Slovenskej Republiky. Produkty spomínané v článku sú, samozrejme, k dispozícii aj pre český e-shop.

Internet je plný nových pochybných e-shopov a podvodníkov. S príchodom koronavírusu sa okrem hrdinov modernej doby (lekárov, hasičov, predavačov a poštárov) ako huby po daždi objavili aj nové podvodné e-shopy, ktoré chcú zarobiť na ľudskom nešťastí a „predávajú“ rúška a dezinfekciu. Ako môže skončiť nákup cez takýto e-shop?  

Pozor na nové e-shopy 

Ak vám na sociálnych sieťach vybehla reklama na e-shop, o ktorom ste ešte nepočuli, zbystrite pozornosť. Nielen v čas koronakrízy, ale kedykoľvek pred ňou aj po nej. Ak má v obchodných podmienkach sídlo v zahraničí a nenájdete žiadne kontaktné informácie, je veľmi pravdepodobné, že sa jedná o podvod. 

Pozor na premrštené ceny 

Pred krízou stálo 100 kusov rúšok niečo okolo 10 eur. Dnes nie je problém dať za rúško 1-5 eur v závislosti od typu a levelu ochrany. Rôzne obchody predávajú rúška aj po 10 eur kus a výťažok venujú na dobročinné účely alebo podporu iných podnikateľov. Keď však na e-shope nájdete podozrivo drahé (alebo naopak podozrivo lacné) rúška, opäť môže ísť o podvod. 

Nakupujte tam, kde to poznáte 

Rúška a dezinfekčné prostriedky kupujte len v známych obchodoch, ktoré sú roky na trhu a viete, že nejde o podvodníkov, ktorí sa len snažia zarobiť na podvodných objednávkach. Vaša lokálna galantéria alebo obchod, z ktorého ste už XY-krát objednávali tovar, si určite nebude kaziť meno a objednávku vám bez problému pošle. 

Nedostatočná kvalita 

Aj keď sa nemusí stať, že budete priamo oklamaní a balíček z podozrivého e-shopu vám naozaj príde, výsledný produkt môže byť výrazne nekvalitný. Ak niekto tvrdí, že respirátor patrí do ochrannej triedy FPP, nemusí to byť vôbec pravda a v skutočnosti vás nijakým spôsobom nechráni. Problémom môže byť aj netesnosť respirátorov na tvári nositeľa a tým pádom nulová účinnosť pri ochrane. 

Storage je tu pre vás 

Nakupujte ochranné pomôcky a dezinfekčné prostriedky na Storage.sk. Roky nás poznáte a nájdete nás v Novom Meste nad Váhom. Všetky produkty si môžete objednať aj bezpečne online cez náš e-shop. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom nákupu dezinfekčných prostriedkov a ochranných prostriedkov, neváhajte nás kontaktovať!