Viete správne manipulovať s paleťákom?

Paletové vozíky sú neodmysliteľnou súčasťou malých skladov, obrovských logistických centier, ale i drobných automechanických dielní alebo zelovocárskych predajní. Koľko z vás s ním však vie skutočne správne narábať? Poviete si, že to je predsa jednoduché, no dnes vám dokážeme, že ste ho doteraz používali nesprávne.

Spúšťame pomaly

Keď stlačíte páčku, ktorou spúšťate lyže paletového vozíka smerom nadol, robte to čo najpomalšie. Efektívne to je samozrejme vtedy, keď to spustíte rýchlo, no nie všetky paletové vozíky majú tlmenie. Ak máte naloženú paletu plnú sklenených fliaš. Veľmi ľahko sa vám pri takomto rýchlo zostupe rozbijú. Ak je zase tovar na palete príliš vysoký, aj pri zostupe sa môže celý prevrhnúť.

Dvíhame len do nevyhnutnej výšky

Paleťák nemusíte pumpovať až do neba! Pokojne vám stačí ísť centimeter nad podlahou. Prečo? No lebo v prvom rade ušetríte čas, v druhom rade je to úplne zbytočné a v tom treťom minimalizujete riziko pádu všetkého tovaru. Na ukladanie paliet do výšky slúžia vysokozdvižné vozíky.

Otočíme sa na mieste

Páka paletového vozíka, ktorá je spojená s jedným centrálnym kolieskom, sa dokáže otáčať až v rozmedzí 180 stupňov. Čo to znamená? Že keď stočíte koleso na doraz do jednej strany a začnete sa hýbať, aj s veľkým paleťákom sa otočíte o 180 stupňov v podstate na jednom metri. Nebojte sa točiť až na doraz.

Princíp ako pri pozdĺžnom parkovaní

Keď idete lyžinami smerom napred, nedokážete manévrovať tak, ako keď paleťák ťaháte. Ten totiž nasleduje dráhu otočného kolesa. Ak máte otočné koleso vzadu, budete neobratní, no na druhej strane dokážete lyžiny vtlačiť aj na menej dostupné miesta. Prirovnajte si to k pozdĺžnemu parkovaniu a šóferovaniu. Pri normálnej jazde sa vám točia predné kolesá. Keď však cúvate do pozdĺžneho miesta, potrebujete natočiť tie "zadné".

Vyberte si paletový vozík u nás

Keď už viete paleťák ovládať, môžete si nejaký vybrať. V našej Širokej ponuke nájdete aj všetko dôležité príslušenstvo. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa nás spýtať.