Viete správne skladovať vaše pneumatiky?

Sezóna prezúvania zo zimných pneumatík na letné je v plnom prúde a veľmi veľa šoférov nevie správne skladovať svoje sezónne prezutie. Pozrite sa spoločne s nami v tomto článku, ako správne uskladniť vaše zimné pneumatiky, aby vám dobre slúžili aj ďalšiu zimu.

Kedy ich zavesiť a uložiť na seba

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Ak máte zimné pneumatiky na diskoch a celé prezúvanie zvládnete aj doma, takéto pneumatiky môžete zavesiť na háky za jednu z dier v diskoch, alebo ich môžete uložiť do úhľadného komínika na seba. Jednoduché riešenie, ktoré nezaberie veľa miesta.

Kedy ich uložiť vedľa seba

Ak vaše pneumatiky nie sú na diskoch a musíte ich prezúvať v servise, môžete ich uložiť vedľa seba. Platí tu však jedno pravidlo, vďaka ktorému zabránite prípadnej deformácii počas sezóny. Rezervujte si každý mesiac aspoň minútu čas a vždy ich o štvrť otáčky pootočte, aby nestáli stále na rovnakom mieste.

Pozor na externých  činiteľov

Aj dobre uskladneným pneumatikám môžu niektoré veci celkom výrazne uškodiť. V zásade sú to hlavne rôzne kvapaliny a chemikálie, s ktorými prídu pneumatiky do kontaktu. Dajte pozor, aby z vyššej police regálu na vaše pneumatiky netiekla žiadna agresívna kvapalina z neuzavretej nádoby. Rovnako na pneumatiky neklaďte žiadne predmety, ktoré by ich mohli poškodiť.

Regály vám pomôžu

Pri uskladnení pneumatík vám dokážu pomôcť aj kvalitné regály. Vyberte si regály z našej ponuky a už sa viac nemusíte starať o to, kde zase necháte vaše zimné (a v zime naopak letné) pneumatiky. Oceníte to najmä v prípade, že vlastníte viac áut.

Vyberte si regály na pneumatiky

V našej ponuke nájdete aj špeciálne regály určené na skladovanie pneumatík. Ak máte v rodine alebo vo firme viac áut, ktoré prezúvate, s takýmto stojanom je uskladnenie sezónneho obutia oveľa jednoduchšie. Ak máte nejaké otázky, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.